Cielo Dulce
Some colors don’t stay still.
Cielo Dulce carries soft traces of light, pastel tones drifting across the surface like reflections on water.
Nothing is fixed,everything gently moves.
Like a sky that keeps changing,yet always feels the same.
€18,00
1 in stock
| Fabric | Suzy Decor |
|---|---|
| Shape | Shell |
| Base color | Blue |
| Colors | Peach, Yellow, Orange |
| Weight | 3 gr / 0,1 oz |
| Height | 16 mm / 0,63 in |
| Width | 19 mm / 0,75 in |
| Thickness | 3 mm / 0,12 in |
| Chain material | Hypoallergenic stainless steel |
| Chain color | Silver |
| Other Info | Edition: 1/1 OOAK (one of a kind) Production: Entirely handmade Origin: Finisterre, Galicia, Spain Category: Artist-made object |











