Dulce Bruma
Some memories don’t stay sharp, but soften over time.
Dulce Bruma feels like one of them.
Faded pink tones rest within the surface, touched by small fragments of gold, like petals carried by light.
Everything feels quiet, slightly blurred, yet present.
It feels tender, like something you remember without needing to return.
€15,00
1 in stock
| Fabric | Suzy Decor |
|---|---|
| Shape | Round |
| Base color | Off white |
| Color | Pink, Pearrl, Peach, Gold |
| Weight | 1 gr / 0,03 oz |
| Height | 8 mm / 0,31 in |
| Width | 8 mm / 0,31 in |
| Thickness | 2 mm / 0,08 in |
| Studs and backs material | Hypoallergenic stainless steel studs and backs |
| Studs and backs color | Gold |
| Other Info | Edition: 1/1 OOAK (one of a kind) Production: Entirely handmade Origin: Finisterre, Galicia, Spain Category: Artist-made object |











